John Doe

If you want to make your dreams come true, the first thing you have to do is wake up.

Mary Taylor

You can have anything you want if you are willing to give up everything you have.

Eski Man City oyuncusu Benjamin Mendy tecavüz suçlamalarından suçlu değil

Posted by

Eski Manchester City defans oyuncusu Benjamin Mendy, Cuma günü bir kadına tecavüz ve başka bir kadına tecavüze teşebbüs suçlarından yeniden yargılandı.

Ocak ayında Mendy, altı tecavüz ve bir cinsel saldırıdan suçsuz bulundu.

Yeniden yargılama, Chester Crown Mahkemesinde gerçekleşti ve Manchester Evening News, karar okunduktan sonra Mendy’nin ağladığını bildirdi.

Mendy’nin avukatı yaptığı açıklamada, “Benjamin Mendy, bu davayı başından beri takip eden söylenti ve kinayeler yerine bu davadaki kanıtlara odaklandıkları için jüri üyelerine teşekkür etmek istiyor.” Dedi.

“Bu, Bay Mendy’nin bir jüri tarafından ikinci kez yargılanıp suçsuz bulunması. Her iki jürinin de doğru kararlara varmasından çok memnun.

“Polis bu konuyu soruşturmaya başlayalı neredeyse üç yıl oldu. Mendy Bey güçlü kalmaya çalıştı ama süreç kaçınılmaz olarak onu ciddi şekilde etkiledi.

“Bu çetin sınav boyunca onu destekleyen herkese teşekkür ediyor ve şimdi hayatını yeniden inşa etmeye başlayabilmek için mahremiyet istiyor.”

28 yaşındaki oyuncu, 2017’de City’ye katıldı ve 13 kadının kendisine karşı iddialarda bulunması ve Louis Saha Matturie’yi suçlamasının ardından polis soruşturmasına tabi tutuldu.

Mendy en son Ağustos 2021’de City için Tottenham Hotspur’a karşı oynadı ve o ayın sonunda tutuklandığında Premier Lig kulübü tarafından askıya alındı. Geçen ay kontratı bitince City onu serbest bıraktı.

Fransız uluslararası, 2017 yılında Ligue 1 tarafı AS Monaco’dan City için yaklaşık 52 milyon £ (68.17 milyon $) ücret karşılığında imza attı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *