John Doe

If you want to make your dreams come true, the first thing you have to do is wake up.

Mary Taylor

You can have anything you want if you are willing to give up everything you have.

NCAA 200’den fazla ihlal tespit ettiğinden gönüllüler bowling yasağından kaçınıyor

Posted by

Tennessee futbol programı bir bowling yasağından kaçındı, ancak eski teknik direktör Jeremy Pruitt’in görev süresi boyunca okul tarafından işlenen 200’den fazla bireysel ihlal bulduktan sonra Cuma günü Gönüllüler için cezasını açıklayan NCAA I. Bölüm İhlaller Komitesi tarafından 8 milyon dolardan fazla para cezasına çarptırıldı. .

Verilen cezalar arasında, Tennessee beş yıl gözetim altına alındı, diğer mali cezaların yanı sıra toplamı 9 milyon dolara yaklaştıracak ve toplamda 28 burs indirimi görecek olan 8 milyon dolar para cezası verildi.

NCAA’nın söylediği 8 milyon dolarlık para cezasının “2023 ve 2024 sezonlarında okulun sezon sonrasını kaçırması durumunda karşı karşıya kalacağı mali etkiye eşdeğer”, bir ihlal davasında şimdiye kadar alınan en büyük ceza olduğuna inanılıyor.

İhlaller komitesi kararında, “Heyet, bu davada ceza verilmesiyle ilgili bir dizi zorlu koşulla karşılaştı.” “Heyet, İhlal Süreci Komitesini ve üyeleri, sezon sonrası yasaklamaların ötesine geçen cezalarla ilgili felsefesini net bir şekilde tanımlamaya ve bu felsefeyi güncellenmiş bir dizi ceza yönergesinde anmaya çağırıyor.”

NCAA, Tennessee’nin 16 bireysel yaptırım uygulanan oyuncunun katıldığı herhangi bir oyunda tüm galibiyetleri ve bireysel rekorları boşa çıkarmasını gerektirecek. Belirli maçlar daha sonra duyurulacak, ancak kaynaklar ESPN’e, boşalan herhangi bir galibiyetin Josh Heupel yönetimindeki son iki sezondan değil, Pruitt’in teknik direktör olarak geçirdiği üç sezondan geleceğini söyledi.

Gönüllüler, son iki yılda kendi kendilerine uyguladıkları 16 burs indirimi için kredilendirildiler ve bu yıl iki burs daha kesecekler, yani beş yıllık deneme süresi boyunca 10 ek burs daha alınacak.

Tennessee atletizm departmanı yaptığı açıklamada, “Futbol programımız da dahil olmak üzere atletizm departmanımız son derece rekabetçi ve doğru yolu kazanmaya kararlı.”

“NCAA’daki önemli bir değişiklik sırasında bu davayı idare ettik ve sonuçta nasıl çözüldüğü konusunda memnunuz. Her zaman hesap verebilir olmak istedik, ancak masum öğrenci sporcularımızın sezon sonrasında oynama yeteneklerini feda etmeye isteksiz olduk. NCAA üyeliği bizimle anlaştı.”

Tennessee, Temmuz 2022’de 18 1. Düzey ihlalle – NCAA kural yapısındaki en ağır ihlalle – suçlanmıştı. 200’den fazla ihlal arasında, izin verilmeyen 60.000 $’lık ödemeler ve hem Pruitt hem de eşi Casey’nin para kazanması vardı. oyuncuların ailelerine yapılan ödemeler.

Pruitt, altı yıllık bir gösteri nedeni emri aldı ve bir NCAA okulu tarafından işe alınırsa ilk tam sezon için askıya alınacaktı. Gönüllüler için üç sezonda 16-19 olan Pruitt, 2020 sezonunun ardından Tennessee tarafından sebepsiz yere kovuldu ve 12,6 milyon dolarlık satın alımının hiçbirini alamadı. 2021’de New York Giants’ta kıdemli savunma asistanı olarak görev yaptığından beri kolejden veya profesyonel koçluktan ayrıldı.

Kuzey Colorado emerita başkanı ve panelin baş duruşma görevlisi Kay Norton, ihlalleri “korkunç ve yaygın” olarak nitelendirerek, onu “bu komitenin şimdiye kadar karara bağladığı en büyük davalardan biri” haline getirdi.

Tennessee, ihlaller ilk kez bildirildikten sonra “örnek bir işbirliği” gösterdiği için, mevcut cezalar dizisinden sezon sonrası bir yasak kaldırıldı. Norton, bu durumda komitenin “cezanın suça uygun olduğunu” düşündüğünü söyledi.

Norton, “Bu heyet, NCAA üyesi okulların rehberliğine saygı gösterirken mevcut cezaları uygulamakla suçlandığı için kendisini çok zor bir durumda buldu.” dedi. “… Bugünkü karar, yanlış bir şeye karışmamış mevcut öğrencilerin en üst düzeyde ve sezon sonrasında rekabet etme fırsatlarını koruyor.”

Sezon sonrası bir yasaktan kaçınmak, Tennessee yetkililerinin başından beri bir önceliğiydi – ihlaller meydana geldiğinde programın bir parçası olmayan oyuncuları ve koçları cezalandırmamak. Kase yasağının olmaması da NCAA vakalarında son zamanlarda görülen bir eğilimi sürdürüyor.

Tennessee yetkilileri ve aralarında SEC komiseri Greg Sankey ve Pruitt’in de bulunduğu diğerleri, ihlallerle ilgili komite Tennessee’nin davasını duyduğunda, Nisan ayında iki gün boyunca Cincinnati’deydiler. futbol programı dahilinde olası bir işe alma ihlali hakkında.

Bir hafta sonra Tennessee, herhangi bir yanlış yapmayı araştırmak için hukuk firması Bond, Schoeneck & King’i tuttu. Bu soruşturma yaklaşık bir yıl sürdü ve üniversiteye 1,5 milyon dolardan fazla yasal ücrete mal oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *